بیایید روحیه ی خود مدیریتی و اتکای به نفس و اعتماد را در دانش آموزان تقويت كنيم            به وب سایت پیش دانشگاهی و دبیرستان صدرا خوش آمدید.           

مقالات


آخرین مقالات  | گروه های مقالات
گروه های مقالات : اینترنت و مدرسه
چگونه آموزشات اینترنتی را بهبود بخشیم؟

۲۷ / ۹ / ۱۳۹۱

به طور کلی مسائلی که برای بهبود بخشیدن به آموزشات اینترنتی به شما به عنوان یک مربی ، معلم و یا والدین ، کمک میکند عبارتند از :

 اول از همه شما باید به جوانان در مورد چگونگی استفاده صحیح و سالم از اینترنت را آموزش دهید. در درجه دوم به این جوانان آموزش دیده می بایست راههای مناسب گشت و گذاردر وب برای بدست آوردن نتایج دقیق تر و موثرتر را نشان داد.

پیشنهادات ما شامل دستورالعمل های زیر می شود:

1.بچه ها را از تهدید های احتمالی در اینترنت آگاه کنید. همواره کسانی هستند که با استفاده از اطلاعات شخصی دیگران در اینترنت باعث دردسر می شوند. پس قبل از این که کودکتان از اینترنت استفاده کند به او کاملا توضیح دهید که در اشتراک گذاری اطلاعات خانوادگی و شخصی و ارتباط باافراد غریبه در این فضای مجازی نهایت دقت را داشته باشند. درست مانند زندگی واقعی.

2.پس از آموزش با کودکتان جستجو کردن در اینترنت را تمرین کنید. زیرا ممکن است افراد در حین جستجو کردن با تهدیدات احتمالی همچون یک پیشنهاد چیزی رایگان در قبال مبادله اطلاعات مواجه شوند. آنها باید بیاموزند که محتاط باشند.

3.به کودکتان بیاموزید در هنگام جستجو در وب ، نکته سنج باشد و عناوین را با جزئیات مربوطه ، جستجو کند. به عنوان مثال به جای وارد کردن "زیستگاه میمون" در قسمت جستجو ، " زیستگاه شامپازه آفریقایی " را وارد کند. با رعایت این نکته جستجوی شما موثرتر خواهد بود.

4. به فرزندتان بیاموزید که ثبت نام کردن در هر سایتی لزوما باعث دسترسی ما به اطلاعات مفیدتری نمی شود. سایت های بی اثری که توسط افراد عادی راه اندازی شده نه سایت هایی که با برنامه ریزی کارشناسان و افراد تحصیل کرده تهیه شده است.

به این صورت با در نظر گرفتن این موارد آنها بهتر قادر به دریافت اطلاعات مفید به صورت ایمن و سالم خواهند بود.

مترجم : مرجان عصاری